--

ام پی دانلود|دانلود فیلم و سریال

سورپرایز تیر / ماجرای اخراج ۵ هزار آقازاده از آمریکا چیست؟

۳ تیر ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده

روز گذشته خبر «اخراج ۵ هزار و ۴۳۲ آقازاده ایرانی از آمریکا» و توقیف ۱۴۸ میلیارد دلار دارایی آن‌ها به نقل از رئیس خزانه داری آمریکا، در یک سایت داخلی منتشر شد و سپس فضای مجازی را در نوردید.

سورپرایز تیر / ماجرای اخراج 5 هزار آقازاده از آمریکا چیست؟

ایسکانیوز: خبر اخراج آقازاده ها درست بود به خاطر مصلحت کشور خبر را حذف کردیم

به گزارش حیاط خلوت؛ روز گذشته خبری با عنوان «اخراج ۵ هزار و ۴۳۲ آقازاده ایرانی از آمریکا» و توقیف ۱۴۸ میلیارد دلار دارایی آن‌ها به نقل از رئیس خزانه داری آمریکا، ابتدا در یک سایت داخلی منتشر شد و سپس کانال‌ها و صفحات مختلف فضای مجازی را در نوردید.

در حالی که بسیاری از کارشناسان ارتباطات و اقتصاد این خبر را یک اشتباه و جعل رسانه‌ای ارزیابی و از دست به دست شدن این گونه اخبار بین مردم انتقاد کردند، مدیر خبرگزاری ایسکانیوز تاکید دارد که «اخراج ۵ هزار آقازاده ایرانی از آمریکا» نه تنها خبر جعلی نیست، بلکه سورپرایز تیر است.

احتمالا اشاره آقای واعظی به خبری است که چندی پیش در فضای مجازی دست به دست شد مبنی‌بر اینکه جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ اعلام کرده است که «سورپرایزی ویژه» برای ایران در تیرماه دارد. هرچند ردیابی منشا این خبر هم نشان داد خبر «سورپرایز ویژه بولتن برای ایران» نخستین بار ازسوی یکی از خبرگزاری‌های نه‌چندان معتبر و به نقل از یکی از نمایندگان مجلس به انتشار رسیده است.

۱۴۸ میلیارد دلار چند صفر دارد؟

در متن خبر «اخراج آقازاده‌ها از آمریکا» آمده بود: «استیون منوچین، رئیس (وزیر) خزانه داری آمریکا: ۵ هزار و ۴۳۲ نفر از فرزندان مسئولین ایران در آمریکا حضور دارند که جز املاک ودارایی شخصی ۱۴۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار در حساب این نفرات وجود دارد و بدلیل امضا نکردن FATF# این مبالغ را توقیف می‌کنیم.»

چند جستجو در برخی سایت‌ها نشان داد که چنین خبری اصلا وجود نداشته و صرفا یک پیشنهاد توئیتری بوده است. این خبر ابتدا توسط ایسکانیوز (خبرگزاری وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی) و به عنوان خبر اختصاصی منتشر شد و سپس سایت‌های مختلف مانند جماران نیز آن را منتشر کردند و البته پس از ساعاتی آن را از روی خروجی شان برداشتند.

نکته بامزه آن که برخی با توجه به انتشار مطالباتی درخصوص رسیدگی به موضوع ادعایی ویلای ولایتی، رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد، خبر رسانه منتسب به این دانشگاه را واکنش تیم ولایتی به این موضوع قلمداد کردند!

جالب آن که هنوز در فضای مجازی درباره این خبر تحلیل‌هایی می‌شود و عده‌ای نیز خوشحال از بازگشت آقازاده‌ها هستند.

خبرمان درست است

دکتر رضا واعظی، مدیر عامل خبرگزاری ایسکانیوز در گفتگو با «ایرنا» با بیان اینکه خبر اخراج آقازاده‌های خزانه داری آمریکا درست است، افزود: اولا که در همه رسانه‌ها اشتباه پیش می‌آید و ثانیا این که خبر ما درست بود و بنا به مصلحت کشور خبر را از خروجی برداشتیم. علاوه بر اینکه قبل از ما «صبح اصلاحات» این خبر را کار کرده بود.

وی ادامه داد: تا چند روز آینده خبر ما بصورت رسمی منتشر خواهد شد و خواهید دید که سورپرایز تیرماه آمریکا همین خبر بوده.

جالب آن که خبرگزاری فارس هم در گزارشی به این موضوع پرداخت و این که جستجوی خبرنگارش نشان داده این مطلب در صفحه توئیتر منوچین وجود نداشت.

منبع: ایرنا / سیمرغ

♥ جذاب ترین مطالب امروز را اینجا ببینید

برای دانلود کلیک کنید >> سورپرایز تیر / ماجرای اخراج ۵ هزار آقازاده از آمریکا چیست؟