حکم پرونده برادران ریخته‌گران صادر شد – ام پی دانلود|دانلود فیلم و سریال --

ام پی دانلود|دانلود فیلم و سریال

حکم پرونده برادران ریخته‌گران صادر شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به‌ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، حکم پرونده موسوم به گروه ریخته‌گران را صادر کرده اما هنوز ابلاغ نشده است.

بر اساس این گزارش، متهمان اصلی این پرونده به حبس، جزای نقدی و رد مال محکوم شده‌اند.

بر اساس آنچه قاضی صلواتی در تاریخ ۲۰ شهریور ماه امسال درباره پرونده موسوم به گروه ریخته‌گران اعلام کرده، این پرونده تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی و ۱۶۰ جلد و ۴۵ متهم دارد که رسیدگی به آن در شعبه ۱۵ از ابتدای شهریور ۹۶ آغاز شده است.

ابتدای شهریور سال ١٣٩٢ بود که خبر بازداشت عناصر یک شبکه فساد اقتصادی به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی در رسانه‌ها منتشر شد؛ پرونده‌ای که بعدها به پرونده «برادران ریخته‌گران» معروف شد، شبکه سازمان‌یافته‌ای از فساد بود که با سوءاستفاده از اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، بدون اهلیت و با خرید سهام پتروشیمی اصفهان و پتروشیمی بیستون اقدام به سوءاستفاده‌های گسترده در این زمینه کرده بودند.

بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، آنان با روش‌های متقلبانه و با تشکیل شرکت‌های مختلف در خارج از کشور محصولات این دو شرکت پتروشیمی را به شرکت‌های خود فروخته و منابع حاصل از آن را در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین یک کشور اروپایی به نام خود و بستگان‌شان سرمایه‌گذاری کردند. در نهایت اقدامات این گروه منجر شد شرکت پتروشیمی اصفهان با بیش از یک‌هزار میلیارد تومان بدهی در خرداد ٩٢ به تعطیلی کشیده شود و این گروه ۴۰۰ میلیارد تومان نیز به پتروشیمی بیستون بدهکار شوند.

این پرونده آبان‌ماه سال ٩۵، با کیفرخواستی با ۱۰ عنوان اتهامی برای ۴۵ متهم، روانه دادگاه انقلاب شد. میزان مال مورد رسیدگی نیز آن‌گونه که از سوی دادستان تهران اعلام شده بود، یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که ۸۰۰ میلیارد آن در همان زمان رسیدگی مسترد شد.

منبع : تسنیم

برای دانلود کلیک کنید >> حکم پرونده برادران ریخته‌گران صادر شد